HAKKIMIZDA

Şirketimiz 1970 yılında İstanbul’da kurulmuş olup; Türk Alüminyum sanayisinin hızla gelişen ve önde gelen şirketlerinden biri haline gelmiştir. Yurtiçi pazarlardaki varlığımızın yanı sıra, yurtdışı pazarlarda da oldukça geniş bir alana profillerimizi ihraç etmekteyiz. Üretimimizin lider pazarı, tüm ihracatımızın %65’ini oluşturan Avrupa ülkeleridir. Pazarın yeni taleplerini karşılamak için sürekli olarak teknoloji ve kalite proseslerimizi geliştirmekteyiz ve dünya standartlarına ve spesifikasyonlarına uygun üretim yaparak müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Şirketimiz gerekli yatırımlarıyla birlikte, sektörün çeşitli taleplerini büyük oranda kapsayan ve karşılayan geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir.

Çelikler Alüminyum;

45 yılı aşkın  tecrübesi ile Esenyurt yerleşkesinde 30.000 m² kapalı ,toplam da 40.000 m² lik alana kurulu alüminyum profil üretim tesisimizde müşterilerimize hizmet vermektedir. Entegre tesisimizde kalıphane, ekstrüzyon profil hatları, eloksal ve elektrostatik toz boyama tesisi ,mekanik işlem tesisi bulunmaktadır. Tesisimiz yıllık 3000 adet kalıp kapasiteli kalıphaneye ,yıllık 25.000 ton kapasiteli 4 adet ekstrüzyon profil hattına; yıllık 1.500 ton üretim kapasitesine sahip elektrostatik toz boyama hattına ve yıllık 6.000 ton kapasiteli eloksal yüzey kaplama hattına sahiptir.

Çelikler Alüminyum; ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemine sahip olup  TSE, ve CE sertifikaları ile tescillenmiş ürünler üretmektedir. Ayrıca eloksallı ürünleri için QUALANOD ve boyalı ürünleri için QUALICOAT Avrupa standartlarına uygunluk belgelerine sahiptir. Deneyimli ekibimiz müşterilerimizin talepleri doğrultusunda satıştan sevkiyata kadar tüm aşamalarda gerekli bilgi ve teknik desteği sağlamaktadır.