Arrow Up SVG Icon
Arrow Up SVG Icon
Arrow Up SVG Icon

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Geçmişten Geleceğe

ÇELİKLER ALÜMİNYUM A.Ş

1970'den Gelen Deneyim, Profesyonellik ve Daha Fazlası...

Şirketimiz 1970 yılında İstanbul’da kurulmuş olup Türk Alüminyum sanayisinin hızla gelişen ve önde gelen şirketlerinden biri haline gelmiştir. Yurtiçi pazarlarındaki varlığımızın yanı sıra, % 65’ini Avrupa ülkelerinin oluşturduğu yurtdışı pazarlarında da geniş bir coğrafyaya profillerimizi ihraç etmekteyiz. Yurtiçi ve yurtdışı pazarlarının yeni ve değişken taleplerini karşılamak için sürekli olarak teknolojiye yatırım yapmakta ve kalite proseslerimizi iyileştirmekte ve geliştirmekteyiz.

50 yılı aşkın tecrübemiz ile Esenyurt yerleşkesinde 30.000 m² kapalı , toplamda 40.000 m²’lik alana kurulu alüminyum profil ekstrüzyon tesisimizde dünya standartlarına ve spesifikasyonlarına uygun üretim yaparak yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Entegre tesisimizde kalıphane, ekstrüzyon profil hatları, eloksal ve elektrostatik toz boyama tesisi ve mekanik işlem tesisi bulunmaktadır. Tesisimiz yıllık 3000 adet kalıp kapasiteli kalıphaneye , yıllık 22.000 ton kapasiteli 4 adet ekstrüzyon profil hattına; yıllık üretim kapasitesi 6000 ton olan elektrostatik toz boya hattına ve yıllık 10.000 ton kapasiteli eloksal yüzey kaplama hattına sahiptir.

Çelikler Alüminyum; ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemine sahip olup TSE ve CE sertifikaları ile tescillenmiş ürünler üretmektedir. Eloksal yüzeyli ürünleri için QUALANOD ve elektrostatik boyalı ürünleri için QUALICOAT kalite uygunluk belgelerine sahiptir. Çevre Yönetim Sistemleri 14001:2015 sertifikası ile doğal kaynakların kullanımının azaltılmasını, suya, toprağa ve havaya verilen zararların en aza çekilmesini hedeflemektedir. Deneyimli ekibimiz müşterilerimizin talepleri doğrultusunda satıştan sevkiyata kadar tüm aşamalarda gerekli bilgi ve teknik desteği sağlamaktadır.

50 Yıllık

Ticari Deneyim

+22.000

Ton Yıllık Üretim Kapasitesi

+30

Ülkede İhracat Kapasitesi

+250

Uzman Kadromuz

40.000 m²

Üretim ve Arge Alanı